Premier Lig’de deplasman bileti tavan fiyatı 30 sterlin

Premier Lig kulüpleri yaptıkları toplantıda önümüzdeki üç sezon için deplasman bilet fiyatlarının mevcut 30 sterlin sınırında tutmayı oybirliğiyle kabul etti.

Premier Lig tarafından, 2016-17 sezonundan itibaren uygulanan “üst limit”in 2025’te revize edileceği ve deplasman bileti fiyatının tavan olarak 30 sterlin olacağı açıklandı. Lig, “Tüm kulüpler, maçlar sırasında mümkün olan en iyi atmosferi yaratmada taraftarların hayati öneminin ve genellikle bir takımı evden uzakta takip ederken ortaya çıkan ek seyahat maliyetlerinin farkındadır” açıklamasını yaptı.

Kulüpler ayrıca, Premier Lig’in taraftarlara yönelik toplu teklifinin iyileştirilmesi için bir eylem planının sunulmasını da onayladı. Bu, taraftarlar için Premier Lig düzeyinde bir dizi önlem ve taahhütlerin geliştirilmesini içeriyor. Bu taahhüdün bir parçası olarak kulüpler, taraftar danışma komitelerinin kurulmasını ve her kulübün taraftar katılımı faaliyetlerinden sorumlu yönetim kurulu düzeyinde bir yetkilinin atanmasını da onayladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar