Futbol Analiz | 23 Haziran Perşembe

Ull. Kisa vs Grorud Il
Sezona harika bir başlangıç yapan Ull. Kisa, 7 maçlık bir galibiyet serisi yakaladı. Norveç 2. Ligde sezonun en iddialı takımlarından biri konumundalar. Sondre Sorlokk (11M9G) dışında takımda ki her oyuncudan skor katkısı almayı başaran iyi bir takım oldular. Konuk ekip Grorud ise iddialı başladığı sezonda henüz galibiyet ile tanışamadı. 1. Ligde çıktıkları 10 maçta sadece 6 beraberlik alabildiler. Kupanın bir önceki turunda da 3. Lig ekiplerinden Follo’yu penaltı atışlarında elemişlerdi. Vasat bir futbol ortaya koyuyorlar. Galibiyet serisini sürdürmek isteyen Ull. Kisa bu maçta hata yapmayacaktır.
Maç Sonucu 1

Al Ahli vs Al Raed
Suudi Arabistan Pro Lig’de son haftalara girilirken Al Ahli’nin düşme tehlikesi devam ediyor. Son 4 lig maçında galibiyetle tanışamayan ev sahibi ekip, en azından sahadan mağlup ayrılmamayı başardı. Al Nassr karşısındaki savunma performansları da dikkat çekiciydi. Konuk ekip Al Raed ise düşme hattından kurtulmanın yollarını arıyor. Son 5 maçta sadece 1 puan çıkarabildiler. Bu maçların 4’ünde ise gol dahi bulamadılar. Hücumda ki oyuncuların yetersizliği takımın en büyük eksiklerinden. Ev sahibi ekip Al Raed’e göre daha iyi kadro kalitesi ve oturmuş bir sisteme sahip. İlk yarıda ev sahibi galibiyeti cazip duruyor.
İlk Yarı Sonucu 1

Al Fateh vs Al Hilal
Suudi Arabistan Pro Lig’de son 2 haftaya girilirken liderlik için adeta kıran kırana bir mücadele var. Ligde 4 maçlık galibiyet serisi yakalayan Al Hilal bu süreç içerisinde zirve yarışı verdiği Al İttihad’ı 3-1 ile geçti. Takımda morallerin üst düzeyde olduğu ve şampiyonluk şarkıları söylendiği çıkan haberlerin arasında. Al Fateh ise ligin bitimine 2 hafta kala 6. Sırada olmasına rağmen düşme hattından sadece 5 puan uzakta bir türlü istedikleri istikrarı sağlayamadılar. Şampiyonluk mücadelesi veren Al Hilal’e fazla direnç gösterebileceklerini düşünmüyorum. Konuk ekip 2 farklı kazanır.
Maç Sonucu Handikaplı (1-0) 2

Analiz: Talha Bayram

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar