Spor Toto

Spor Toto tarafından her hafta yayınlanan 15 maçlık listedeki maçların en az 12’sini doğru tahmin ederek ikramiyeye hak kazanılan bir oyundur.

Listede belirtilen haftaya ait 15 maç için 3 tane ayrı sonuç tahmin seçeneği bulunmaktadır.

1: Ev sahibi takımın galibiyeti,
X: Beraberlik,
2: Deplasman takımının galibiyeti

Kolon: Listede yer alan 15 maça yapılan birer tahmin, 1 kolon anlamına gelir.
Kupon bedeli: Oluşturulan her kolon için 0.50 TL ve katları oranında artan ödeme tutarıdır.

Misli: Olası ikramiye tutarınının katlanmasını sağlayan bir uygulamadır. Kupon bedeli de seçilen misli değeri ile çarpılarak oluşur.

İptal et: Bulunduğu kolondaki seçilen tahminleri siler.

Spor Toto oynarken bir kuponda en fazla 2.500 kolon oluşturulabilir. Listede bulunan maçların sonuçları için birden fazla tahminde bulunularak, ”SİSTEMLİ” olarak oynanabilir. İkili tahmin yaparak; 1-X veya 1-2 veya 2-X işaretlenebildiği gibi, üçlü tahmin yapılarak hem 1, hem 2, hem de X işaretlenebilir.

Listede oynanması gereken maç/maçlar belirtilen saat ve tarihlerde oynanamaz veya yarıda kalırsa sonuçlar; Spor Toto Teşkilatı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından her iki takım için ayrı ayrı geriye dönük son beş haftadaki resmi lig maçı sonuçlarına göre; ev sahibi takımın aldığı her galibiyet için 1 numaralı top, her beraberlik için 0 numaralı top ve her mağlubiyet için 2 numaralı top; deplasman takımının aldığı her galibiyet için 2 numaralı top, her beraberlik için 0 numaralı top ve her mağlubiyet için 1 numaralı top (toplam 10 adet top) içinden noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenir.

Örnek:
Fenerbahçe – Galatasaray

Fenerbahçe’nin son 5 resmi lig maçı : GGBMG
Galatasaray’ın son 5 resmi lig maçı : GBMBG
(G: Galibiyet , B: Beraberlik, M: Mağlubiyet)
Son 5 resmi lig maçına göre Fenerbahçe’nin çekiliş topları : 1,1,0,2,1
Son 5 resmi lig maçına göre Galatasaray’ın çekiliş topları : 2,0,1,0,2

Yukarıda yer alan 10 top arasından noter huzurunda yapılacak çekilişte ”Fenerbahçe-Galatasaray” maçının sonucu belirlenir.

Spor Toto’da 15, 14, 13, 12 bilenler ikramiye almaya hak kazanır. Her grup için bir ikramiye havuzu oluşturulur. Havuzda toplanan ikramiye tutarı, ikramiye gruplarında yer alan kazanan sayısına bölünerek ikramiye miktarı belirlenir.