Peri masalında yine bir kargaşa

Gareth Bale, bundan sekiz-dokuz sene öncesine dönüldüğünde yeşil sahaların en gözde futbol oyuncularından biriydi.

Tottenham Hotspur’da bekleri otoban gibi kullanan ve sahanın her iki tarafında da katkılar verebilen Gallerli oyuncu, 2013-2014 sezonunda rekor bonservis bedeliyle Real Madrid’e transfer olduğunda “peri masalında büyülü adım” aşamasını yaşıyordu.

Bale, Madrid’deki ilk iki buçuk yılında oldukça iyi işler yaptı. Ancak 2016-2017 sezonunda başlayan düşük seviyeli ivmesini asla ama asla ters yöne doğru çeviremedi.

Peri masalında birçok kargaşa yaşayan Bale, bu sezon öncesinde Real Madrid’den Tottenham Hotspur’a giderek yeniden bir çıkış yakalama şansı yarattı kendine.

Gallerli yıldızın gelecek sezon takımda kalması bekleniyordu ancak Times Sport’ta yayımlanan habere göre Bale’in Jose Mourinho’nun ekibinde bir sezon daha geçirmesi şu an için negatif ilerliyor.

Sezon sonunda kiralık kontratı biteceği için İspanya’nın başkent ekibine yeniden dönecek olan Bale için Real Madrid, “yolları ayırmaya hazır” olarak gösterilse de Tottenham, Bale’i takıma dâhil etmek için çok hevesli değil.

Tottenham formasıyla bu sezon tüm kulvarlarda altı maça çıkan ve yalnızca 230 dakika sahada kalabilen Bale, altı maçta iki gol atabildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar