CSKA Moskova’nın çılgın planı!

Turkish Airlines Euroleague’de sezonun başlamasına iki aydan az bir süre kalmışken takımlar az-çok kadrolarının temellerini ve eklemelerini bitirmiş durumdalar.

Kadrosunun temelini oluşturan ancak bir oyun kurucu arayışında olan CSKA Moskova, bu sabah yayımlanan resmi açıklamayla birlikte geride kalan sezonu Khimki’de noktalayan yıldız skorer Alexey Shved ile 1+1 yıllık kontrat imzaladı.

Karakterine dair soru işaretleriyle bilinen Shved, her ne kadar muazzam bir skorer olsa da diğer alanlardaki eksiklikleri nedeniyle kuşku yaratıyordu.

Shved transferiyle kadrosunu tamamen bitirdiği düşünülen Rus ekibi görünüşe bakılırsa bir oyun kurucu takviyesi daha yapmaya hazırlanıyor. Shved’in skorerliğini oyun zekası ve pas yetenekleriyle tamamlaması beklenen Kevin Pangos için CSKA girişimlerini sürdürüyor.

Hatırlanacağı üzere Pangos, geride kalan sezonu beklentilerin çok üzerinde tamamlayan Zenit kadrosunun süper yıldızı olarak öne çıkmıştı. Yaz transfer döneminde birçok takımın ilgisini çeken Kanadalı oyuncu NBA fırsatı kollasa da Memphis Grizzlies’in belirsiz ilgisi dışında bir dönüş alamamıştı. Pangos’un geri dönüş kararı alması halinde CSKA’nın Kanadalı yıldız için yüklü bir maaş teklifi yapacağı biliniyor. Ancak ayrıca Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko ve ALBA Berlin de durumu takip eden takımlar olarak öne çıkıyorlar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar