Kanada’nın Dünya Kupası rüyası gerçek oluyor

Tarihinde ilk ve tek Dünya Kupası macerasını Meksika 1986’da yaşayan Kanada, tam 36 yıl sonra Dünya Kupası’na katılmanın eşiğinde.

Cyle Larin, Atiba Hutchinson ve arkadaşları El Salvador deplasmanında ikinci yarıda attıkları iki golle CONCACAF Dünya Kupası elemelerinin bitimine üç maç kala Amerika Birleşik Devletleri’nin dört puan önünde liderliğini devam ettirdi. Kanada’nın ilk golünde Cyle Larin’in asistinde Atiba fileleri havalandırdı ve takımını öne geçirdi.

Oynadığı 11 maçta yenilgi yüzü görmeyen Kanada, beş maçtır da kazanıyor. Kuzey Amerika ülkesi kalan üç maçtan birini kazanması ya da ikisinden berabere ayrılması halinde Katar’da düzenlenecek turnuvaya katılma hakkını elde edecek. Kosta Rika ve Panama ile deplasmanda karşılaşacak olan, evinde de Jamaika’yı ağırlayacak olan Kanada’nın 2022 FIFA Dünya Kupası’na katılmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Alphonso Davies ve Jonathan David gibi Avrupa futbolunun dikkat çeken isimlerini de bünyesinden bulundura Kanada, tarihinin en güçlü ve kapasiteli milli takımına sahip. Beşiktaşlı Atiba Hutchinson’ın takım kaptanlığını yaptığı Kuzey Amerika temsilcisinde Cyle Larin ve Hataysporlu Sam Adekugbe de 11’in değişmezleri arasında yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar