“Kariyerimin en iyi çekişmesi Vettel’e karşıydı”

Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel ikilisi Formula 1’in son 11 yıllık dönemine ambargo koymuş durumdalar. Sürücüler klasmanında şampiyonlukları silip süpüren ikili, özellikle 2017 ve 2018 sezonlarında olağanüstü bir şampiyonluk çekişmesi içerisindeydiler.

2018 ile birlikte Mercedes’in takım olarak Ferrari’ye oranla kat ve kat gelişmesi Hamilton’ı aynı oranda Vettel’in önüne yerleştirdi ve ikili arasındaki rekabet, Vettel’in geçtiğimiz sezonun ardından Ferarri’den ayrılması ve Aston Martin’e geçmesiyle şimdilik sona erdi.

Hamilton, bu hafta sonu Imola’da koşulacak olan Emilia Romagna Grand Prix öncesinde The Guardian’a verdiği demeçlerde Vettel’le olan rekabetine değindi.

Formula 1 tarihinde en sevdiği rekabet sorusuna, “Ben ve Seb” yanıtını veren İngiliz pilot, “Şu anda olduğum kişi olmak için çok fazl fedakarlık yaptım ve çok çalıştım” dedi ve ekledi: “Seb gibi bir rakibimin olması, onun gibi olağanüstü yetenekli birine karşı rekabet etmeye çalışmak beni daha iyi yaptı.”

“Vettel dört defa dünya şampiyonu oldu. Red Bull ve Ferrari’yi çok iyi temsil etti. Eğer pistteki rakipleriniz iyiyse siz de aynı ölçüde iyi olmak için kendinizi zorlarsınız. Seb benim için bir motivasyon kaynağı gibiydi. Kariyerimin en iyi çekişmesi Vettel’e karşıydı.”

Hamilton bu sezon takım arkadaşı Valtteri Bottas’ın yanı sıra Red Bull’un genç ve agresif yıldızı Max Verstappen karşısında şampiyonluk savaşı veriyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar