Mourinho’dan acı gerçekler…

Jose Mourinho’nun Tottenham’daki son günü yine ona yakışan bir olayla sona ermiş.

Telegraph’ın kaynaklarına dayandırdığı habere göre pazartesi günkü antrenman için hazır bir şekilde gelen Mourinho’ya yönetimden ya hemen ayrılması ya da eşyalarını toplaması gerektiği söylenmiş. Bu kararın ardından ofisinden eşyalarını toplayan Portekizli teknik adam daha sonrasında antrenman sahasında dört saat boyunca kalıp oyuncularla bir dizi konuşmalar gerçekleştirmiş. Yine aynı kaynaklar Mourinho’nun bu konuşmalarda oyuncuların performanslarıyla alakalı yüzlerine duymak istemeyecekleri “acı gerçekler” söylediğini aktardı.

Sezon boyunca bazı oyuncularla arasının iyi olmadığı bilinen Mourinho’nun kadroda yer alan oyuncularla olan ilişkisinin Avrupa Ligi’nde Dinamo Zagreb’e elenmesinden sonra dibe vurduğu belirtilirken bu andan itibaren antrenman sahasındaki atmosferin giderek gerginleştiği ve oyuncuların gülümsemeye dahi korktukları aktarıldı. Danny Rose ile tartıştığı görüntüleri medyaya yansıyan Portekizli hocaya tecrübeli sol bek tarafından bazı oyuncuları kötü performanslarına rağmen kadroya almaya devam ettiğini söylediği iddia edilmişti. Pochettino döneminin yıldızlarından olan Dele Alli de Mourinho’nun göreve gelişinin ardından kesik yiyen oyunculardan biri olmuştu.

Takımla çıktığı ilk maçta Southampton’a karşı 2-1’lik galibiyetle ayrılan geçici baş antrenör Ryan Mason, kadro tahtasının tüm oyuncular için açık olduğunu söylerken “Daha önce ne olduysa ben dahil değildim ama artık elimde olan tek şey oyuncular, nasıl antrenman yaptıkları, fitlikleri, zihniyetleri, kadro içinde nasıl hissettikleri, bireysel olarak nasıl oldukları. Daha sonra işimiz maçları kazanan bir kadro oluşturmak.” sözlerini kullandı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar