Terrence Clark hayatını kaybetti

Amerikan Kolej Basketbol Ligi takımlarından Kentucky’de forma giyen Terrence Clarke, geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybetti.

6 Eylül 2001 doğumlu olan Clarke, kazayı geçirdiği sırada annesi ve takım arkadaşı Brandon Boston Jr. ile birlikte Los Angeles’ta seyahat ediyordu. Kaza sırasında Clarke, sürücü koltuğunda olan isimdi.

Mart ayında 2021 NBA Draftı’na katılacağını açıklayan ve tüm draft tahminlerince “geleceğin yıldızlarından biri” olarak gösterilen 201 santimetrelik çok yönlü forvet oyuncusu, lise kariyerini Brewster Akademisinde tamamladıktan sonra beş yıldızlı bir kolej oyuncusu olarak Kentucky’e kabul edilmişti.

Kentucky’nin baş antrenörü John Calipari, eski oyuncusuna dair şu demeçleri verdi: “Şu anda ne diyeceğimi, neler hissettiğimi nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum. Clarke, hayatında çok sevdiği basketbolda mükemmel olmak için onlarca fedakarlık yapan bir çocuktu. Yüzünde daima gülümseme, neşe, mutluluk vardı. Takımımızın en önemli oyuncularından biri olmasının yanı sıra en iyi karakterlerinden biriydi. Ailesinin durumunu hayal bile edemiyorum. Bundan sonraki süreçte tüm Clarke Ailesi ile birlikte olacağız. Huzur içinde yat, çocuk.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar