Premier Lig kulüplerinde saat 18 sıkıntısı…

İngiltere’de 17 Mayıs’tan sonra oynanacak lig maçlarında 10 bine kadar taraftarların stadyumunda maçları izleyebilecek olması kulüpler açısında farklı bir sorunu da gündeme getiriyor.

Daily Mail’in haberine göre pandemi döneminde oynanmaya başlayan 18:00 (yerel saatle) maçların fikstürde yer almasının devamının kulüpler için olanaksız olduğu iddia ediliyor. Gün içerisinde başka işlerde çalışan yarı zamanlı kulüp çalışanları olduğu için bu maçlarla yeterli personel sayısıyla ilgili endişeler söz konusu.  

Premier Lig’de fikstürün sezonun son iki haftasında her kulübün en az bir karşılaşmayı kendi taraftarı önünde oynaması için değiştirilmesi bekleniyor. Sondan üçüncü hafta maçları 15-16 Mayıs hafta sonuna alınırken, 37’nci hafta maçları da 18 Mayıs ve 19 Mayıs’a çekilecek. Böylece 37 ve 38’inci hafta karşılaşmaları taraftarlar önünde oynanabilecek.

Premier Lig kulüpleri 18-19 Mayıs tarihlerindeki karşılaşmalardan en az ikisinin 18.00 diliminde oynanmasını bekliyor. Bu durumdan endişe eden kulüpler arasında Manchester United’ın da olduğu ifade ediliyor. Kırmızı Şeytanlar çok sayıda yarı zamanlı çalışanı bünyesinde bulunduruyor. Bu çalışanları da 18.00’deki bir maçtan saatler önce stadyuma getirmenin imkansız olacağına inanılıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar