Gossens “şok” olmuş

Atalantalı Robin Gosens, Avrupa Süper Ligi açıklamasının kendisini şok ettiğini söyledi. Alman futbolcu Kicker’a yaptığı açıklamada, “Bu futbol için büyük bir felaket. Şimdi gerçekleşmesi beni şok etti” dedi.

Gosens, zayıf takımın galip gelebileceği gerçeğinin her zaman futbolunun temeli olduğunu söylerken, “Arsenal veya Tottenham’ın herhangi bir sportif başarı olmadan sonsuza kadar hak kazandığı bir Süper Lig varsa, o zaman futbol temellerinden ayrılacak. Herkes futbolun sonsuza dek değişeceğini ve bir daha asla aynı olmayacağını bilmeli” sözleriyle yeni oluşum hakkında fikirlerini söyledi.

Atalantalı futbolcu, “Dünyanın her yerinde insanlar hala ölüyor. 12 kulüp kendi liglerini kurdular ve 100 milyon avro veya 150 milyon avro alabiliyorlar… Bunun etiğini sorgulamanız gerekiyor. Üzücü olan şey, her şeyin para, para, para ile ilgili olması. Zarar o kadar büyük olacak ki pek çok taraftar buna karşı çıkacak ve ben de bu tür protestolara katılacağım” cümleleriyle futbolda paranın bu kadar ön plana geçmesini de eleştirdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar