DAZN, BT Sport’u almak üzere

Spor piyasasından çekilmek istediği iddiaları bulunan British Telecom (BT)’a ait spor kanalı BT Sport, yakın zamanda yeni sahibine kavuşabilir.

Financial Times’da yer alan habere göre, dünyaca ünlü OTT spor yayıncısı DAZN, BT Grubu ile BT Sport’u satın almak için görüşmeler halinde. Sürece yakın kaynaklar, iki şirketin birkaç husus üzerinde müzakerelerde olduğuna ve lisans ücretleri konusunda görüştüğünü belirtti. Satışa engel olabilecek önemli sorunlardan birisinin BT’nin, Sky ile yaptığı alt lisanslama anlaşması olduğuna dikkat çekildi ve aynı zamanda sahip değişikliği için Sky’ın onayının gerektiğinin altı çizildi.

Anlaşmaya varılması durumunda, Birleşik Krallık’ta büyük ölçüde Sky ve BT’nin elinde tuttuğu spor yayıncılığı dengelerinin radikal şekilde değişeceği düşünülüyor. BT’nin spor yayıncılığından çıkarak Birleşik Krallık’taki 5G ağını genişletmeye çalışacağı ve yeni iletişim servisleri üzerine yoğunlaşması bekleniyor.

DAZN başkanı Kevin Mayer, geçtiğimiz hafta katıldığı medya konferansında Premier Lig’in İngiltere haklarına sahip olmaktan hoşlanabileceklerini söylerken BT Sport’un olası alınışını ise büyük bir iş olarak nitelendirdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar