Jürgen Klopp’tan aşı karşıtlarına eleştiri

Liverpool’un teknik direktörü Jürgen Klopp, aşı karşıtı bireyleri eleştiren demeçler verdi. Alman menajer, aşı karşıtlarını içkili araba süren insanlara benzetirken yaşanan her korona vakasına bu grubun neden olduğunu belirtti.

Premier Lig’deki diğer takımlar kadrolarında %100 aşılanma oranına ulaşamazken Klopp, “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kadromuzun %99’u aşılanmış durumda. Bu doğal gelişen bir durumdu, hiçbir oyuncuyla konuşup ikna etmeye çalışmadım” dedi ve ekledi: “Aşı karşıtı olan insanlar içkili sürücülere benziyorlar. İki konuda da bir anlam yok. Eminim ki hepimizin bir-iki bira sonrasında araba sürmek için bir problem hissetmediği dönemler olmuştur. Kendinizi iyi hissettiğiniz için araç sürmekten çekinmezsiniz ama günün sonunda bu tehlikelidir ve bunu yapmazsınız.”

“Ben 54 yaşındayım, virüs ben ve benim gibi insanlar için tehlikeli olabiliyor. Uzmanlar, doktorlar herkes aşılanmayı önerirken aşı olmayı reddetmek mantıklı bir şey değil. Hem kendinizi hem de çevrenizdekileri korumak için aşıyı kabul etmelisiniz.”

Birleşik Krallık’ta vakalar yaz aylarında artarken son bir haftada 30.000’in üzerine dört defa çıkıldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar