Angers rekora doymuyor!

Bu sezona iki beraberlikle başlayan ve eylül ayı içerisinde üst üste Montpellier ve Nice karşılaşmalarından galip ayrılan Angers, dört buçuk aya yakın bir süredir galibiyete hasret.

Siyah-beyazlılar, Ligue 1’de oynadıkları son 13 maçtan da mağlup ayrıldı. Ligue 1 tarihinde en uzun mağlubiyet serisine imza atan Angers, CA Paris’in Ekim 1933 ile Ocak 1934 ve Dijon’un ocak-nisan 2021 arasında imza attıkları 12 maçlık yenilgi serisini dün oynanan Ajaccio karşılaşmasıyla geliştirdi. Ligue 1’de bu sezon açık aran en uzun mağlubiyet serisine imza atan Angers’i sondan ikinci sırada bulanan Auxerre izliyor. Bu sezon tekrar Ligue 1’e dönen Auxerre’in yaşadığı en uzun mağlubiyet serisi altı maç.

Angers, en uzun mağlubiyet serisine imza atmakla kalmadı. Ligue 1 temsilcisi bu sezon beş büyük ligde en fazla gol yiyen takım unvanının da sahibi. Bu kategoride Angers’i iki Ligue 1 temsilcisi takip ediyor. Auxerre bu sezon oynanan 18 maçta 46, Troyes 45 golü kalesinde gördü. Bu üç ekibi 44 gol yiyen Bochum ve fileleri 43 kez havalanan Montpellier izliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar