Amerika Açık’ı izlemek için en az bir doz aşı şart

Bugün başlayacak yılın son grand slam turnuvası, Amerika Açık Tenis Turnuvası’nı tribünlerden izlemek isteyen tenis severlerin en az bir doz aşı olması gerekiyor.

Amerika Birleşik Devletleri Tenis Birliği (USTA), turnuvayı izlemek isteyen 12 yaşından büyük seyircilerin en az bir doz COVID-19 aşısı olduklarını kanıtlamaları koşulunu getirdiğini açıkladı.
USTA’dan yapılan açıklamada, “USTA, New York Belediye başkanını, Arthur Ashe Stadyumu’na giriş için COVID-19 aşısının zorunlu kılınacağı konusunda bilgilendirdi. Delta varyantının devam eden evrimi göz önüne alındığında, seyircilerin sağlığını ve güvenliğini ilk sıraya koyma niyetimize uygun olarak, USTA, belediye başkanının şartını 12 yaş ve üstü tüm Amerika Açık bilet sahipleri için genişletecek” bilgisi paylaşıldı.

Belediye Başkanı Bill de Blasio da dahil olmak üzere yerel yetkililerin, Delta varyantı vakaların artmasına neden olabileceği için turnuvanın gevşetilmiş yönergelerinden endişe duyduklarını bildirilmişti. NBC New York, şehirde tespit edilen vakaların yüzde 97’si Delta varyantı kaynaklı olduğunu belirtiyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar