Galibiyetsiz dördüncü sezon!

Serie A’da haftanın kapanışına sahne olan Juventus – Milan maçı karşılıklı gollerle 1-1 sona erdi. Juventus, golü Morata’nın ayağından henüz dördüncü dakikada bulurken Milan eşitliği 76’da Rebic ile sağladı. Bu sonuçla beraber Juventus, lig tarihinde dördüncü kez ilk dört haftada galibiyet alamadı. Opta verilerine göre, Juventus’un bu senaryoyu yaşadığı diğer sezonlar 1942-43, 1955-56 ve 1961-62’ydi.

Maçın ardından lig yayıncısı DAZN mikrofonlarına konuşan Milan teknik direktörü Stefano Pioli, topun oyunda kalma süresinden memnun değildi: “Topun gerçek anlamda oyunda kalma süresi 48 dakikaydı. Çok fazla itiraz ediyoruz ve oyunda çok fazla düdük çalınıyor. Maçta birçok kez ölü zaman vardı. Bu durum kesinlikle bizim ve oyuncuların zihniyetine ve aynı zamanda hakemlerin de tavrına bağlı. Diğer liglerle yarışabilmemiz için topun oyunda kaldığı süreyi artırmalıyız.”

Maça 4-4-2 formasyonu ile başlayıp maç sonunu 4-3-3 ile bitiren Massimiliano Allegri ise takımın savunma performansına dikkat çekti: “Dizilişlere dair konuşmayı ne kadar sevdiğinizi biliyorum ama maçta liderliği erken alıp son 15 dakikaya kadar kalenize gelen ilk isabetli şutta gol yerseniz, formasyonun hiçbir önemi kalmaz. Düzensiz bir takıma sahip olabilirsiniz fakat sanki ağzınızda bir bıçak varmış gibi savunma yapmalısınız. Aksi takdirde maçı kazanamazsınız. Tekrarlıyorum, bazı maçları kazanacağız fakat bu sorunları çözüme kavuşturmazsak şampiyonluğu kazanmamız çok zorlaşır.”

Bu sonuçla beraber Juventus, lig tarihinde dördüncü kez ilk dört hafta sonunda galibiyet alamadığı bir sezona tanıklık etti. Juventus’un bu senaryoyu yaşadığı diğer

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar