Barcelona ve Real harika çocuk için karşı karşıya!

Palmeiras’ın 15 yaşındaki genç yeteneği Endrick, dünya futbolunun iki devi, Barcelona ve Real Madrid’i karşı karşıya getirdi.

Hem forvet hem de kanat oyuncusu olarak oynayabilen, Brezilya futbolunun geleceği olarak görülen isimler arasında yer alan Endrick’i Mor Menekşeler bir süredir izliyor. Barcelona ise futbolcunun geçen hafta forma giydiği Sao Paolo Gençler Futbol Kupası’ndaki performansını izlemesi için oyuncu izleme ekibinden kişileri görevlendirdi.

Marca’nın haberine göre Real Madrid, Katalan kulübü Lionel Messi’yi 13 yaşındayken kadrosuna kattığından beri genç bir yeteneği kadrosuna katarak Barcelona’yı yenme konusunda takıntılı. Bunu Santos’tan Neymar’ı transfer ederek aşmaya çalışsa da Barcelona oyuncuyu kadrosuna katmıştı.

Henüz 15 yaşında olan Brezilyalı genç yetenek, FIFA’nın 18 yaşından küçük oyuncuların transferine izin vermemesi nedeniyle imza atma şansına sahip değil. 16’dan yaşından küçük olduğu için kulübü Palmeiras ile de profesyonel bir sözleşmeye imza atamadı. Ünü ülkesinin sınırlarını aşan Palmeiraslı futbolcu, Nike ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Endrick’in Instagram hesabını ise 483 bin kişi takip ediyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar