PSV oyuncu satacak

Hollanda’nın köklü kulüplerinden PSV Eindhoven, geçen sezondan bu yana dünyada birçok kulübü finansal olarak olumsuz etkileyen koronavirüs krizinden nasibini alanlardan sadece birisi.

Hollanda’nın en eski futbol dergilerinden olan Voetbal International yazarı Marco Timmer’ın haberine göre, PSV bu krizi atlatabilmek adına ellerindeki önemli gelir kaynağı olabilecek oyuncularını bu yaz satışa çıkaracak. Hali hazırda kulüp personelleri ve oyuncuların aldıkları maaşlardan ikinci kez fedakârlık etmeleri konusunda anlaşmaya varan PSV’nin seyircisiz oynanan maçlardan ötürü 20 ile 25 milyon avro arasında zarara uğradığı belirtildi. Buna ek olarak PSV’nin daha önceden planlanan yatırımları erteleyerek harcamalardan tasarruf ettiği bir başka detay.

Geçen yaz Sam Lammers’i Atalanta’ya 10 milyon avroya satan PSV’nin transferden kazanacağı bedel bu finansal yılda kayıtlara geçecek. Diğer yandan Eindhoven kulübünün bu yaz en çok gelir beklediği isim ise şüphesiz 22 yaşındaki santrafor Donyell Malen. Aralarında Liverpool, Milan ve Juventus’un da bulunduğu birçok kulübün transfer listesinde yer alan oyuncu şu ana kadar 39 maçta 23 gol üretti. PSV’nin bir diğer iyi bonservis bedeli beklediği oyuncusu ise sağ bek Denzel Dumfries. 24 yaşındaki sağ bekle ilgilenen kulüpler arasında Newcastle United, Tottenham ve Arsenal’in yer aldığı iddia ediliyor. Son olarak sözleşmesi önümüzdeki sezon sona erecek olan Mohamed Ihatteren’in durumu konusunda şu anlık net bir gelişme bulunmuyor. PSV tarafından oyuncuya yapılan sözleşme uzatma girişimleri sonuçsuz kalırken Ihatteren’in menajeri Mino Raiola, Ajax iddialarına karşı “Bize onlar tarafından ulaşan herhangi bir teklif yok.” demekle yetindi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar