Revolution, MLS rekorunu kırabilecek mi?

ABD Futbol Ligi’nde (MLS) 2005’ten bu yana en iyi sezonunu geçiren New England Revolution, Seattle Sounders’ın Kansas City Sport’a yenilmesiyle tarihinde ilk kez normal sezonu ligin en iyi takımı olarak tamamlamayı garantiledi. 2015’ten bu yana normal sezonu ilk 10 içerisinde tamamlayamayan Doğu Konferansı ekibi, sezonu bir rekor ile taçlandırma fırsatına da sahip.

Normal sezonu evinde oynayacağı Colorado Rapids ve Inter Miami maçlarıyla tamamlayacak olan New England Revolution, bu iki maçtan birinde üç puan alması halinde Los Angeles FC’ye ait olan normal sezon puan rekorunun yeni sahibi olacak.

2019 sezonunda Los Angeles FC, 34 maçta 70 puan toplamıştı. Batı Konferansı temsilcisi 21 galibiyet 4 beraberlik ve 9 mağlubiyetlik bir performans sergilemişti. New England Revolution ise bitime iki hafta kala 21 galibiyet 4 beraberlik ve 7 mağlubiyetle 70 puana sahip.

New England Revolution sadece ligin puan rekorunu kırmanın eşiğinde değil. Bu sezon 64 gol kaydederek maç başına 2.19 gol ortalaması yakalayan Massachusetts ekibi üç sezon önce 2.13 gol ortalamasıyla lig rekoruna imza atan diğer Los Angeles ekibi Galaxy’nin rekorunu eline geçirmeye de çok yakın.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar