Dediğini yaptı!

Los Angeles Lakers ile Phoenix Suns arasındaki ilk play-off mücadelesi 99-90 Suns üstünlüğü ile noktalanmıştı. Phoenix Suns’ta Devin Booker inanılmaz skorerliğiyle takımını sırtlarken uzun rotasyonunun çapası Deandre Ayton maçı 21 sayı ve 16 ribaund ile tamamlamıştı.

Lakers cephesinde LeBron James maçı 18 sayı, 10 asist ve yedi ribaund ile noktalarken takımın diğer süper yıldızı Anthony Davis’in 13 sayı, yedi ribaund ve iki asistte kalması hayal kırıklığı yaratmıştı. Ayrıca AD, Ayton’a çok fazla kolay sayı şansı ve ribaund fırsatı verince işler Lakers adına kabus halini almıştı. Mücadelenin ardından, “Eğer bu kadar kötü oynarsam maç kazanmamız neredeyse imkansız olacak. Sorumluluk bende. İkinci maçta daha iyi olacağımı biliyorum. İkinci maçta daha iyi olacağımızı biliyorum” diyen Davis, ikinci maçta adeta dediğini tamamıyla yapmayı başardı.

Bu sabaha karşı sona eren mücadelede Davis, 40 dakika sahada kaldı ve 34 sayı, 10 ribaund ve yedi asistlik bir performans sergiledi. Takımının aldığı 109-102’lik zaferde en önemli etken olan Davis’i LeBron James 23 ve Dennis Schröder 24 sayıyla takip etti.

Mücadele sonrasında ESPN’e “İkinci maçta daha iyi olabileceğimizi biliyordum. Bunu başarabildiğimiz için mutluyuz. Umarım seriyi kazanırız” diyen Davis, Los Angeles’te oynanacak iki maçta da mağlubiyet yaşamayacaklarını iddia etti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar