Stefan Kuntz dönemi başladı!

A Milli Takım’ın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz oldu.

Futbolculuk döneminde bir sezon Beşiktaş’ta forma giyen; 2016 yılından itibaren de Almanya U21 Milli Takımı’nı çalıştıran Kuntz, Türkiye Futbol Federasyonunun Riva’daki tesislerinde 3 yıllık imzayı attı. Stefan Kuntz’a imza töreninde TFF Başkanı Nihat Özdemir ve TFF’nin milli takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop eşlik etti.

İmza törenindeki konuşmasına “Merhaba Türkiye” diyerek başlayan Kuntz, “Hamit beni aradığında ilk hissettiğim şey gurur oldu. Son derece başarılı Türk Milli Takımı’nın teknik direktörü olacağım için gururluyum ve mutluyum. İşimiz bundan sonra başlayacak. Hepimiz, tüm gücümüzü toplayıp hızla Norveç maçına hazırlanacağız. En kısa sürede tamamen futbola odaklanacağız” dedi.

Alman hoca, 2022 Elemeleri’nde 8 Ekim’de Norveç ile oynayacağımız maçla start alacak. Kuntz’lu milli takımın diğer maçları 11 Ekim’de Letonya, 13 Kasım’da Cebelitarık, 16 Kasım’da Karadağ olacak.

Türk Milli Takımı’nı bu döneme kadar 18 yabancı teknik adam çalıştırmıştı. Stefan Kuntz; Sepp Piontek’ten sonra ay-yıldızlıların ikinci Alman çalıştırcısı oldu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar