Real Madrid’in kabusu Anadolu Efes!

Turkish Airlines Euroleague’de play-off heyecanı geride kalan akşam başladı. Armani Milano’nun Bayern Münih’i son saniye basketiyle mağlup ettiği muazzam açılış gecesinde iki temsilcimizden biri olan Anadolu Efes, Real Madrid karşısında sahne aldı.

Lacivert-Beyazlılar ilk yarıda Real Madrid’in direnci karşısında kırılgan bir basketbol oynasa da üçüncü çeyrekte 20-10 ve dördüncü çeyrekte 26-13 ile gelen muazzam farklar Efes’i 90-63’lük zafere taşıdı.

Efes’te Rodrigue Beaubois, Sertaç Şanlı, Bryant Dunston, Krunoslav Simon ve Shane Larkin çift haneli skorlar üretirlerken Real Madrid’de Trey Thompkins 13 ve Walter Tavares 10 sayıyla oynadılar.

Efes, Real Madrid karşısında aldığı 27 sayılık galibiyet neticesinde İspanyol ekibinin son dört yılda aldığı en ağır üç mağlubiyetin ikisine imzasını atmış oldu.

30 Mart’ta oynanan normal sezon mücadelesinde Efes, Madrid ekibini deplasmanda 108-83 geçmişti.

Real Madrid’in bu süreçte aldığı en ağır üçüncü mağlubiyet ise ezeli rakibi Barcelona’ya karşı geldi. 29 Aralık 2019’da oynanan mücadelede Barça, evinde ağırladığı Real Madrid’i 83-63 gibi bir skorla mağlup etmişti.

Facundo Campazzo ve Gabriel Deck ikilisini sezon içinde NBA’e kaybeden Real Madrid’in gelecek sezon yeniden yapılanmaya gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Zira Eflatun-Beyazlılar, şimdiden Vincent Poirier ve Pierria Henry hamlelerini yapmış durumdalar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar