Agnelli’ye bir suçlama daha!

Son üç gündür Florentino Perez ile eleştirilerin hedef noktasındaki bir diğer isim olan Andrea Agnelli’ye olan öfke dinmek bilmiyor. Agnelli hakkında yapılan suçlamalardan bir başkası Torino başkanı Urbano Cairo’dan geldi.

Corriere della Sera gazetesine konuşan Cairo, Agnelli’nin Serie A’nın yayın haklarına dair bir medya şirketiyle yapılan görüşmeleri sabote ettiğini açıkladı. Cairo; “Lige yeni para akışı sağlamak için bir medya şirketiyle ligdeki tüm takımların pay alacağı 1,7 – 1,8 milyar Euro civarındaki yayın hakları anlaşması için proje oluşturuldu. Agnelli fonlar hakkındaki görüşmeleri yürütüyor ve bu konuda çok önemli bir role sahipti. 13 Ekim 2020’de beş büyük kulüpten oluşan komite diğer tüm takımları temsil etmek için seçildi. Fakat işler bir anda değişti, toplantıda çıkan fonların gelmesine dair olan karara rağmen Agnelli ve Inter’in sahipleri buna karşı çıkmaya başladı. Şimdi nedenini biliyoruz.” şeklinde konuştu. Cairo, buna ek olarak Milan’ın ikili oynamayıp televizyon haklarına dair kararlı tutumunu sürdürdüğünü de söyledi.

Cairo’nun Serie A kulüplerinin toplantısındaki hedefi de yine Agnelli imiş. “Avrupa Süper Ligi projesi sanırım 10 Ocak’ta dosyalaştırıldı, ona toplantıda şunları söyledim; hali hazırda Süper Lig projesini yaptığını bilmemize ve fonlara dair olan projeyi sabote etmene rağmen nasıl buraya gelip birlik olmamızı söylüyorsun ki?”

Cairo son olarak Agnelli’nin Inter CEO’su Beppe Marotta ile birlikte istifa etmeleri gerektiğini ve bu iki ismin İtalyan futboluna ihanet ettiklerini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar