Insigne MLS yolcusu mu?

Napoli ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Lorenzo Insigne için MLS iddiaları atıldı.

31 yaşındaki futbolcu için Toronto FC’nin iki teklifte bulunduğu ifade ediliyor.Yıllık 8 milyon dolar olan teklifini 11 milyon dolara çıkaran Kanada ekibinin İtalyan futbolcuya primlerle ve ek ödemelerle birlikte senelik 15 milyon 500 bin dolar ödemeyi gözden çıkardığı belirtiliyor.

Avrupa kulüplerinden henüz teklif almayan tecrübeli futbolcunun Toronto’nun beş buçuk yıllık cazip sözleşme teklifini kabul etmesi olasılıklar arasında. Hatta ABD basınında Napolili oyuncunun, Kanada kulübüyle şartlarda anlaştığı ve haziran ayında sözleşmesinin sona ermesinin ardından Toronto’ya geleceği haberleri çıkmaya başladı.

Toronto’nun Insigne girişimi altı yıl önceki Sebastian Giovinco transferini hatırlatıyor. 5 milyon 600 bin dolar maaş alan Juventuslu futbolcu, Kanada ekibinden primler ve ek ödemelerle birlikte senelik 13 milyon dolar kazanıyordu.

Toronto’nun Insigne transferini gerçekleştirebilmesi için Jozy Altidore’un senelik 7 milyon dolar olan sözleşmesini feshetmesi gerekiyor. Kanada ekibinin ABD’li futbolcunun sözleşmesini 4 milyon 500 bin dolar karşılığında feshedeceği ve görüşmelerin devam ettiği gelen haberler arasında.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar