Potada hafta sonu 3 özel turnuva

Avrupa basketbolunda yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kalmışken takımlar hazırlık maçlarıyla form seviyelerini ölçmeye devam ediyorlar. Bu hafta sonu üç ayrı lokasyonda düzenlenecek olan dev turnuvalarla birlikte Euroleague ekiplerinin son durumları gözler önüne serilecek.

Üç turnuvanın biri Paris’te Paris Basketball’ın ev sahipliğinde düzenlenecek. AX Armani Milano baş antrenörü Ettore Messina ile Aito Garcia Reneses’in ikişer saatlik verecekleri basketbol kurslarının ardından Milano, ALBA Berlin, ASVEL ve Paris arasında hazırlık maçları oynanacak.

11-12 Eylül’de düzenlenecek olan bir diğer turnuva ise İstanbul’da Fenerbahçe Ülker Sports Arena ev sahipliğinde yapılacak. Fenerbahçe Beko’nun yanı sıra Monaco, UNICS Kazan ve Zeljko Obradovic’in antrenörlüğünü yaptığı Partizan parkede sahne alacaklar. Cumartesi günü oynanacak olan Monaco-Partizan ve UNICS Kazan-Fenerbahçe Beko maçları sonrasında pazar günü final maçları oynanacak. Taraftarların da giriş yapabileceği turnuvada maçlar 17:00 ile 20:00 saatlerinde oynanacak.

Hafta sonunun bir diğer büyük turnuvası ise Antalya’da düzenlenecek. Son Euroleague şampiyonu Anadolu Efes’in yanı sıra TOFAŞ, Zalgiris Kaunas ve Lokomotiv Kuban, Gloria Cup’ta 9-12 Eylül tarihleri arasında sahne alacaklar. Bu turnuvada şampiyonu belirlemek için puanlama sistemi kullanılacak.

Önceki İçerikAnaliz | Miguel Crespo
Sonraki İçerikHollanda vs Türkiye

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar