Terzicli Dortmund’un boşu yok

Bundesliga’daki ilk iki maçında yedi gol atarak sezona iyi bir başlangıç yapan Borussia Dortmund, Edin Terzic ile gol yollarında etkili olmayı başarıyor.

2020-21 sezonunun ortasında Lucien Favre’ın görevine son verilmesiyle aralık ayında takımın başına geçen genç teknik adam yönetiminde Dortmund, 23 karşılaşmanın tamamında rakip fileleri en az bir kere havalandırmıştı. Bu sezon Marco Rose’nin yerine teknik direktörlüğe getirilen Terzic’in serisi yeni sezonda da devam ediyor. Edin Terzic bu sezonla birlikte serisini 25 maça çıkarırken, Bundesliga tarihindeki en uzun dördüncü seriye de imza attı.

1963-66 yılları arasında Köln’de görev yapan Georg Knöpfle’nin yönetiminde kırmızı beyazlılar üst üste 31 maçta da gol atmayı başarmıştı. Pep Guardiola döneminde Bayern Münih ve Ernst Happel’in çalıştırdığı zaman diliminde Hamburg, üst üste 28 maçta rakip fileleri havalandırmıştı. Borussia Dortmund’un 15 Ekim’deki Union Berlin maçı da dahil olmak üzere önündeki sekiz lig maçında da en az bir gol atması halinde Edin Terzic, Bundesliga rekorunu eline geçirecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar