İtalya ile Arjantin karşı karşıya

Avrupa şampiyonu İtalya ile Güney Amerika şampiyonu Arjantin gelecek yaz karşı karşıya gelecek.

UEFA ile CONMEBOL, Haziran 2022’de oynanacak ve “Finalissima” adı verileceği iddia edilen karşılaşma için anlaştı. UEFA konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İki organizasyon tarafından varılan anlaşma, şu anda ilgili kıta galipleri arasındaki bu maçın üç versiyonunu kapsıyor” bilgisi paylaşıldı.

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) Başkanı Claudio Tapia temmuz ayında yaptığı açıklamada, Diego Maradona’yı anmak için Napoli’de oynanacak ikili maç için görüşmelerin sürdüğünü söylemişti.

Dün yapılan açıklama, hem UEFA’nın hem de CONMEBOL’un FIFA’nın iki yılda bir Dünya Kupası düzenleme planına şiddetle karşı çıkması sonrasında geldi.

Avrupa şampiyonu ile Güney Amerika şampiyonu arasındaki karşılaşmalar, UEFA’nın iki organizasyon arasındaki ‘iş birliğinin genişlemesi’ olarak adlandırdığı girişimin bir parçasını oluşturuyor. UEFA, “Bu maçın organizasyonu, özellikle kadın futbolu, futsal ve gençlik kategorilerini, hakem değişimini ve teknik eğitim planlarını içeren UEFA ve CONMEBOL arasındaki iş birliğinin genişletilmesinin bir parçasıdır” açıklamasıyla ilişkilerin futbol maçıyla sınırlı kalmayacağını da belirtti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar