Valencia futbolu bıraktı

Eski Manchester United kaptanlarından Antonio Valencia aktif futbol yaşantısını sona erdirdiğini açıkladı.

2009-19 yılları arasında Kırmızı Şimşeklerin formasını giyen 35 yaşındaki futbolcu, Manchester United defterini kapattıktan sonra ülkesi Ekvador’a dönüp bir sezon L.D.U. Quito forması giymişti. Covid-19 kısıtlamalarının Güney Amerika’da kulüpler düzeyinde futbolu aksatmasının ardından bu sezon Meksika kulübü Querétaro ile anlaşan 35 yaşındaki futbolcu uzun süredir sakatlık sorunları yaşıyordu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Queretaro’da kariyerimi bitiriyorum” yazan Valencia, “Bu anın bu kadar erken geleceğini düşünmemiştim ama vücudum benden bu kararı almamı istedi” açıklamasında bulundu.

29 yaşından bu yana dizinden sakatlıklarla uğraşan Antonio Valencia, Manchester United formasını giydiği 10 sezonda, iki Premier Lig, iki Lig Kupası, bir İngiltere Federasyon Kupası, bir de UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu sevinci yaşadı.

Ekvador Milli Takımıyla 2006 ve 2014 Dünya Kupaları’nda mücadele eden tecrübeli futbolcu, 98 kez giydiği milli takım formasıyla dört kez Copa America’da da yer aldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar