“NBA’den antrenörler gelmek istedi”

Fenerbahçe Beko’nun genel menajeri Maurizo Gherardini, Basket News’ten Donatas Urbonas’ın podcast’ine konuk oldu.

Litvanyalı gazeteci Urbonas’ın birçok sorusunu yanıtlayan İtalyan basketbol adamının demeçleri arasında dikkat çeken konulardan beri Igor Kokoskov’un ayrılığı sonrası yaşananlardı.

Hatırlanacağı üzere Sırp antrenör, yeni sezonun başlangıcından bir ay önce takımdan ayrılmış ve Dallas Mavericks”in asistan antrenörü olmak için anlaşmaya varmıştı.

“Igor ile kimyamız tutmamıştı. Onun antrenörlüğüne çok hayranım ve onun basketbolunu izlemek keyif veriyor ancak kimyamız uyuşmadı” diyerek söze başlayan Gherardini şöyle devam etti: “Igor’un ayrılığı sonrası teknik ekibimle kısa bir istişare yaptık. Aynı günün devamında NBA’den dört tane değerli antrenör beni aradı ve Fenerbahçe Beko’nun antrenörü olmak için takımlarından ayrılıp bize gelebileceklerini belirttiler. NBA’den antrenörler gelmek istedi. Ancak biz bu konuda farklı bir yol izlemek istedik. Sasha Djordjevic’in sert, disiplinli ve aynı zamanda akıl dolu basketbolu Igor döneminde sahip olmadığımız ancak oyuncu kadromuzun ihtiyaç duyduğu bir şeydi. Ayrıca biliyorsunuz, Sasha geçen sezon İtalya Ligi’ni kazandı. Milano’ya maç bile vermediler ve 4-0 ile şampiyon oldular. Onun gibi biri boşta olduğu için başka alternatiflere yönelmeyi çok düşünmedik.”

Sezon hazırlıklarına bu hafta başında başlayan Sarı-Lacivertli ekip 4 Eylül’de ilk hazırlık maçında Yalovaspor’u ağırlayacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar