Avrupa Ligi’nde sürprizlerin gecesi

Çeyrek finale kalan takımların belli olduğu UEFA Avrupa Ligi’nde sürprizler ve ilkler yaşandı. Tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında mücadele eden Granada, Molde’yi eleyerek son sekiz takım arasına kalmayı başardı.

Gecenin en büyük sürprizine imza atarak Tottenham’ı 120 dakika sonunda eleyen Dinamo Zagreb de Avrupa kupaları tarihindeki en büyük başarısını elde etti. 1997-98 sezonunda UEFA Kupası’nda mücadele eden Hırvat temsilcisi, üçüncü tura kadar yükselmiş, Atletico Madrid’e elenerek son sekiz takım arasına kalamamıştı. 2018-19 sezonunda da UEFA Avrupa Ligi’nde son 16 turuna kadar gelen Dinamo Zagreb, Benfica’ya elenmesine karşın bu yüzyıldaki en büyük başarısını elde etmişti.

Çeyrek finale kalan takımlar arasında bir diğer dikkat çekeni de Slavia Prag. Kendi sahasında 1-1 berabere kaldığı maçta, İskoçya’nın çiçeği burnunda şampiyonu Rangers’ı deplasmanda 2-0 yenerek son sekiz takım arasına adını yazdıran Çekya ekibi iki sezon önce elde ettiği başarıyı tekrarladı. 2018-19 sezonunda Genk ve Sevilla gibi zorlu rakipleri eleyerek çeyrek finale kalan Slavia Prag, daha sonra kupayı kaldıracak olan Chelsea’ye elenmişti. Bu sezon da bir önceki turda Leicester City’i eleyen son Çekya şampiyonu kupanın sürprizlerin biri oldu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar