En çok kazanan Raiola

Forbes dergisinin geçen aylarda yayınladığı en fazla kazanan menajerle listesinden yola çıkılarak yapılan bir çalışma Mino Raiola’nın sözleşme başına en çok kazanan menajer olduğunu ortaya koyuyor.

Hollandalı menajer, anlaşma başına yüzde 9,99 komisyon alırken, yaptığı her transfer sözleşmesinden 796 bin 345 sterlin kazanıyor. Raiola’nın ardından ikinci sırada Meissa N’Diaye yer alıyor. Raiola gibi yaptığı her anlaşmadan yüzde 9,99 komisyon alan N’Diaye, sözleşme başında 530 bin 118 sterlin gelir elde ediyor. Futbol dünyasının en ünlü menajerleri denilince akla ilk gelen isim olan Jorge Mendes ise üçüncü sırada yer alıyor. Portekiz menajer, anlaşma başında yüzde 10,40 komisyon alırken, 505 bin 307 sterlinlik sözleşme başına gelir ile Raiola ve N’Diaye’nin gerisinde kaldı.

Gareth Bale’in menajeri olarak bilinen Jonathan Barnett toplam sözleşme geliri dikkate alındığında ilk sırada yer alıyor. 103 milyon 815 bin sterlin toplam gelir elde eden İngiliz menajer, 673 sporcu ile en büyük portföye sahip. Bu da onun sözleşme başına ortalama gelirde ilk sıralarda yer almamasına neden oldu.  Yüzde 10,16 komisyon alan Barnett, sözleşme başına sadece 153 bin 073 sterlin kazanıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar