Ten Hag’ın öncelikli hedefi De Jong

Erik ten Hag’ın gelecek sezondan itibaren Manchester United’ın yeni menajeri olacağının açıklanmasının ardından İngiliz ekibiyle ilgili transfer dedikoduları da hız kazandı.

Sport gazetesinin haberine göre, 250 milyon avroluk transfer bütçesine sahip olacak Hollandalı teknik adamın öncelikli hedefi Frenkie de Jong. Manchester United’ın Barcelona’nın satmak istememesine karşın genç orta saha oyuncusu için teklif yapmayı planladığı ifade ediliyor.

Katalan basını tarafından oyuna yaptığı katkı nedeniyle sık sık eleştirilen Hollandalı futbolcu, Barcelona teknik direktörü Xavi Hernandez’in değişmez isimleri arasında yer alıyor. Barcelona’nın kulübün geleceği olarak gördüğü futbolcu için reddedilemez bir teklif alması durumunda ise Frenkie de Jong’un alternatifinin hazır olduğu belirtiliyor.

De Jong’un Manchester United’a transfer olması halinde Valencia’da forma giyen Carlos Soler, Barcelona’nın ilk hedefi olacak. Buna karşın Soler, şu anda Barcelona’nın harekete geçirmek istediği alternatif bir plan değil.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar