Taiwo Awoniyi’nin yükselişi

Taiwo Awoniyi, bu sezon Bundesliga’da Union Berlin formasıyla çıktığı 12 maçta sekiz gol kaydetti! 12 maçın tamamına ilk 11’de başladı. 24 yaşındaki Nijeryalı, sezonun yükseliş gösteren isimlerinden biri olmayı başardı.

Ancak Awoniyi için işler her zaman bu kadar yolunda değildi. 2010 yılında Awoniyi, Coca-Cola’nın düzenlediği küçük çaplı bir Londra turnuvasına katıldı. Sergilediği performansla Nijeryalı, ülkesinin futbol akademisi Imperial Soccer Academy tarafından kabul edildi. Beş yıllık akademi yolculuğu sonrasında Awoniyi, Liverpool’dan altı yıllık kontrat aldı. Ancak hiçbir zaman Anfield’da forma giyemedi.

Altı yıllık kiralık dönemi sonrasında Nijeryalının bonservisi bu sezon itibarıyla Union Berlin’in oldu. Peri hikayesi birçok zorluklarla devam eden Awoniyi, bu sezonla birlikte sergilediği performans sayesinde bazı Premier Lig ekiplerinin yanı sıra İspanya’dan da ilgi toplamaya başladı. Şu anda piyasa değeri sekiz milyon avro olan Awoniyi’nin bonservis bedelinin sezon sonuna dek 15 milyon avroya kadar yükselmesi bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar