Federer’in zorlu sınavı

Tenis dünyasının en prestijli turnuvalarından biri olan Fransa Açık, Roland-Garros, için geri sayım devam ediyor!

Geride kalan gün tamamlanan kuraların ardından erkeklerdeki tablo tüm tenis hayranlarında adeta bir şok etkisi yarattı. Zira kura sonucuna göre Üç Büyükler, Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic üçlüsü önce çeyrek finalde ve ardından yarı finalde kozlarını paylaşacaklar (eğer ki çeyrek finale kadar kayıp yaşamazlar ise). Böylece finalde bir Üç Büyük rekabeti görülemeyecek.

Kuralar arasında en göze batanı kuşkusuz Roger Federer’in yolu oldu. Bir buçuk yıl boyunca tedavisi nedeniyle birçok turnuva kaçıran ve yeni yeni tam performansına ulaşan Majesteleri, son 128’de önce Qualy ile kozunu paylaşacak. İsviçreli raketin sonraki rakibi ise Cilic-Rinderknech maçının galibi olacak ki, Cilic kısa süre öncesine kadar ilk 15 arasında yerini daimi olarak koruyan bir raketti.

Federer’in sonraki turda oynayacağı isim ise muhtemelen 23 yaşındaki genç yetenek Taylor Fritz olacak. Roger Federer eğer ki tüm maçlarını kazanırsa Matteo Berettini-Felix Aliassime mücadelesinin galibiyle son 16 turu maçına çıkıp çeyrek finalde Novak Djokovic, yarı finalde Rafael Nadal ve finalde Dominic Thiem/Stefanos Tsitsipas/Alexander Zverev karşısında mücadele edecek.

Eleme turlarının devam ettiği Roland-Garros’ta ana tablo maçları 31 Mayıs’ta başlayacak ve turnuva 13 Haziran’da sona erecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar