Zalgiris’in hatası Schiller miydi?

Euroleague’de şu ana dek oynadığı 11 matça iki galibiyet alarak sonunculuğa demir atan Zalgiris Kaunas, sezonun ilk iki maçı sonrasında baş antrenör Martin Schiller ile yolları ayırmıştı.

Schiller’ın yerine Jure Zdovc’u baş antrenör olarak getiren takımın genel menajeri Paulius Moteijunas, Litvanya basınına verdiği demeçlerde eski koçunu sezonun en büyük hatası olarak gördüğünü belirtti.

“En büyük hatayı nerede yaptım diye soracak olursanız cevabım koç olur” diyen Litvanyalı iş adamı şöyle devam etti: “Ve ardından Mudiay ile imzalamak. Şu anda her şey basit bir şekilde anlaşılabilir. Saras’ın elinde tecrübe kazanan oyuncularımız varken her şey iyiydi ve Schiller o zaman iyi işler yapıyordu. Ama onun istediği tarzda kadro kurduğumuz zaman her şey değişmeye başladı. Sezon önü hazırlıklarımız çok kötüydü. Her maçta daha kötü oynadık ve işler iyi gitmedi. Mudiay’ı buraya adapte etmesi gereken oydu ama bunu başaramadı. Bir hata diğerini takip etti”

Utah Jazz’in G League takımı için görev yaptıktan sonra Zalgiris’in başına getirilen Schiller, kovulduktan sonra Kaunas’ta yaşamaya devam etti. Hapoel Jerusalem’den teklif aldığı iddia edilen baş antrenörün ayrıca G League takımlarından da ilgi gördüğü belirtildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar