QSI’nin hedefi Santos

Paris Saint-Germain’in sahibi Qatar Sports Investments (QSI) bünyesindeki futbol kulübü portföyünü genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. QSI’ın Santos’a yatırım yapmayı düşündüğü iddia ediliyor.

Brezilya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Globo’nun haberine göre, QSI ile Santos arasındaki görüşmelerde Neymar’ın babası aktif olarak yer alıyor. Brezilya kulübü, Katarlılara kulüpten hisse vermeyi planlıyor. Geçtiğimiz aylarda QSI’ın LaLiga 2 kulüplerinden Malaga’yı satın almak istediği haberleri İspanya basınında yer almıştı.

Paris Saint-Germain’in yüzde 100’üne sahip olan QSI, bu sezon Portekiz ligini üçüncü sırada tamamlayarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynamayı garantileyen Braga’nın da yüzde 22 hissesine sahip durumda. Santos ve Malaga ile ilgili planlarının yolunda gitmesi halinde Katar merkezli fonun sahip/hissedar olduğu futbol kulübü sayısı dörde yükselecek.

Bu ay içerisinde Manchester City’nin de sahibi olan City Football Group (CFG) Brezilya Serie A ekiplerinden Bahia’nın yüzde 90’ının sahibi olduğu satın alma sürecini tamamlamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar