Barcelona’ya 30 milyon avroluk sponsor

Son birkaç yıldır yaşadığı mali sıkıntıları aşmaya çalışan Barcelona, yeni bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Katalan kulübü, Çinli TP Vision ile forma kol ve dijital tedarikçi sponsorluğu için anlaştı.

Philips televizon markasının sahibi olan Çinli şirketle 30 milyon avro değerinde olan anlaşma üç sezon için geçerli olacak. Anlaşma istenirse iki sezon daha uzatılabilecek. Anlaşma çerçevesinde Barcelona, bu sezon 8 milyon avro, 2023-2024 sezonunda 10 milyon avro ve 2024-2025’te de 12 milyon avroyu alacak. Her iki tarafın da anlaşmayı sonraki iki sezon için uzatmak istemesi halinde, Katalan kulübü 12 milyon avro ve 14 milyon avro daha kazanacak.

Barcelona’nın önceki forma kol sponsorluğu anlaşması yıllık 9 milyon avro üzerinden Beko ile yapılmış ve dört yıl boyunca geçerli olmuştu. TP Vision’ın amiral gemisi Philips olmasına rağmen Çinli şirket Ambilight TV markasını öne çıkarmayı planlıyor. Barcelona’nın Mallorca ile pazar günü Spotify Camp Nou’da oynayacağı maçta yeni anlaşma çerçevesinde formaların kollarında Çinli şirketin reklamı yer alacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar