Augsburg rekoru egale edebilecek mi!

Bavyera temsilcisi Augsburg, Bundesliga tarihindeki bir rekoru egale etmenin eşiğinde. Fakat söz konusu rekor olumlu bir istatistik için değil.

Geçen hafta Bochum’a 3-2 kaybeden Augsburg, 2021’de oynadığı 35’inci karşılaşmada 20’nci yenilgisini aldı. Bu yıl oynadığı maçlarda sadece dokuz galibiyet alan Bavyera temsilcisi altı kez de berabere kaldı. Bundesliga tarihinde sadece üç takım 20 ve üzerinde mağlubiyetle bir takvim yılını tamamladı. 1997’de Köln 21 kez mağlup olurken, Nürnberg 1983’te 22 kez sahadan mağlup ayrıldı. 1974’te 23 maç kaybeden Wuppertaler, Bundesliga tarihinin bir takvim yılında en fazla yenilgi gören takımı.

Augsburg, bu sene içerisinde oynayacağı son üç maçtan da mağlup ayrılırsa Wuppertaler’in 47 yıllık rekoruna ortak olacak. Yarın akşam Köln ile 15’inci haftanın açılış karşılaşmasında karşı karşıya gelecek olan Augsburg, gelecek çarşamba oynayacağı Leipzig ve 18 Aralık’taki Greuther Fürth maçlarından mağlup ayrılırsa hiçbir takımın ortak almayı arzulamadığı rekoru egale edecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar