Mike James | Brooklyn’den Monaco’ya

CSKA Moskova’nın geçen sezon “problem çocuğu” olan Mike James, sezon ortasında Rus ekibinden Brooklyn Nets’e gitmiş ve Doğu Konferansı ekibiyle konferans finalinde forma giymişti.

NBA macerası sadece yarım sezon süren ve yaz arasında Avrupa’ya dönen James, CSKA Moskova’yla yollarını resmen ayırarak serbest oyuncu konumuna geldi. 31 yaşındaki oyuncuyla eski takımı Panathinaikos ciddi bir şekilde ilgilenmiş olsa da Yunan ekibinin önerdiği yıllık 500 bin avro ABD’i oyuncu için yeterli olmadı.

Euroleague’in yeni ekiplerinden Monaco ise James’e 750 bin avro önererek yetenekli oyun kurucuyla prensip anlaşmasına vardı. James’in menajeri Happy David Walters ile Monaco genel menajeri Oleksiy Yefimov arasında pazarlıklar devam ederken büyük bir aksiliğin yaşanmaması durumunda 1,85’lik skorerin yeni sezonda Monaco forması giymesi bekleniyor.

Paris Lee, Donatas Moteijunas, Alpha Diallo, Jerry Boutsiele ve Donta Hall eklemeleriyle iyi bir yaz geçiren Monaco, geçen sezon takımının EuroCup finali oynamasında önemli bir pay sahibi olan Rob Gray ile üç yıllık yeni sözleşme imzalamıştı.

James’in biraz bencilliğe kaçan saf skorerlik oyun anlayışı ile takımın baş antrenörü Zvezdan Mitrović’in agresif hücum anlayışı örtüşebilir gibi duruyor. 51 yaşındaki baş antrenör her ne kadar bencil skorerlerle iyi anlaşamasa da James-Lee-Gray skorerliğini Moteijunas’ın pota altı agresifliği, Hall’un atletizmi, Diallo’nun çok yönlülüğü ve Boutsiele’in fizikselliğiyle birleştirerek sahanın her iki tarafında da istediği oyun anlayışına uygun bir kadroya sahip olacaktır. Ayrıca yeni Euroleague ekibinin tecrübeli bir skorer ele sahip olması takımın kritik anlarda çözüm bulmasını sağlayacaktır.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar