Ligue 1’de yeni olay!

Geçen ay Nice-Marsilya karşılaşmasında yaşanan olaylar ve hafta sonu Derbu du Nord’da Lens ile Lille taraftarlarının stadyumdaki koltukları sökerek birbirilerine atıp kavga etmelerinin ardından dün akşam da Angers-Marsilya karşılaşmasında Marsilya taraftarları maçın sona ermesinin ardından sahaya girdi.

0-0 berabere sona eren karşılaşmanın hemen ardından, yaklaşık 50 Marsilya taraftarı, sahanın bir yanından geçerek Angers taraftarlarının bulunduğu tribünlere koştu. Taraftarlar arasında arbede yaşandı. Marsilya ve Angers taraftarları birbirlerine sopayla saldırarak nesneler attı. Görevliler yaşanan olaylara müdahale etmeye çalıştı.

Raymond Kopa Stadyumu anons görevlisi, “Lütfen, lütfen. Hangi görüntüyü veriyoruz? Lütfen arkadaşlar, sakin olun” anonslarıyla taraftarları sakinleştirmeye çalışırken tribünlerdeki diğer taraftarlar ıslık çalarak kavga eden taraftarları protesto etti.

Bu sezon deplasmanlarda yaşanan olaylar ile gündeme gelen Marsilya’ya, Angers maçının ardından ceza verilip verilmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar