Nzola, Nottingham Forest’ı reddetti

Başakşehir’in kadrosuna katmak için görüştüğü M’Bala Nzola’nın Vitoria Guimares ve Nottingham Forest’ın tekliflerini reddettiği ortaya çıktı.

Angolalı futbolcu bu yaz Spezia’dan ayrılmaya ve Serie A’ya kalmaya karar verirken Genoa’ya transfer olma isteği ise gerçekleşmedi. Mattia Destro ile takas yapılması planlanan futbolcu anlaşmanın gerçekleşmemesi nedeniyle Spezia’da kaldı.

25 yaşındaki futbolcunun menajeri Doug Pingisi, İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio’ya verdiği demeçte, “Oyuncu Serie A’da kalmak istedi ve Cenova onun ilk tercihiydi… İngiliz ve Türk kulüpleriyle temaslarımız oldu ama M’Bala sadece Cenova’yı istedi. Ancak iki kulüp bir anlaşmaya varamadı ve anlaşma bozuldu” açıklamasını yaptı.

Nzola’nın Nottingham Forest’tan gelen teklifi Championship’te oynamak istemediği için reddettiği, Türkiye’nin Serie A’nın ardından futbolcunun ikinci tercihi olduğu ifade edildi.
Geçen sezon Serie A’da çıktığı 25 maçta 11 gol attı ve 4 asist yapan M’Bala Nzola’nın Spezia ile 2023 yazına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar