NBA’de aşı olana test gerekli değil

NBA yönetimi yeni sezon yaklaşırken Covid-19 ile ilgili önlemleri açıklamaya başladı. Lig yönetimi yaptığı açıklamada aşıları tam olan oyuncuların ve antrenörlerin bu sezon düzenli Covid-19 testine tabi tutulmasının beklenmediğini belirtti.

Bir oyuncu veya antrenörün koronavirüs ile ilişkili semptomlar göstermesi veya COVID-19 testi pozitif çıkan aşılanmamış bir oyuncuyla temas halinde bulunulması söz konusu durumun istisnai halleri olarak ifade edildi.

Tam olarak aşılanmamış oyuncu ya da antrenörlerin antrenman veya seyahat içeren tüm günlerde test edilmesi gerekecek ve muhtemelen maç günlerinde de iki kez test yapılacak. Ayrıca tesislerde ve seyahat sırasında da maske takmaları gerekecek.

NBA, oyuncuların maç ve antrenman olmayan günlerde test yapılması gerekip gerekmediğinin hala belirsiz olduğunu söyledi. Aşılı veya aşısız, tekrar pozitif veya sonuçsuz test sonucu veren oyuncular derhal karantinaya alınacak. Bu test sonuçları pozitif olarak onaylanırsa, muhtemelen 10 günlük bir karantina söz konusu olacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar