Lloyd artık takım sahibi

Geçen sezonun ardından emekli olan kadın futbolunun efsanelerinden Carli Lloyd, futbolu bırakmadan önce forma giydiği NJ/NY Gotham FC’ye hissedar oldu.

Ulusal Kadınlar Futbol Ligi (NWSL) kulüplerinden NJ/NY Gotham FC, New Jersey Valisi Phil Murphy ve eşi Tammy tarafından yönetilen bir grup tarafından satın alındı. Sahiplik grubunda iki kez FIFA Yılın Oyuncusu seçilen Lloyd azınlık hissedarı olarak yer aldı. Carli Lloyd’un yanı sıra Kristin Bernert, Karen Bryant ve Ed Nalbandian da diğer azınlık hissedarları oldu.

Lloyd, “Evim olarak Gotham FC her zaman kalbime yakın olmuştur… Futbol kariyerimin bu yeni bölümüne, burayı dünyanın en iyi kulübü ve ligi yapmaya kendini adamış insanlarla çevrili olarak başlamak benim için bir onur” cümleleriyle mutluğunu paylaştı.

316 kez ABD kadın milli takımı forması giyen Carli Lloyd, iki Dünya Kupası (2015, 2019) ve iki Olimpiyat altın madalyası (2008, 2012) kazandı. Milli takım formasıyla attığı 134 golle tüm zamanların en golcü oyuncusu oldu.

Lloyd hissedarı olduğu kulübün yerel, ulusal ve uluslararası pazarlardaki profilini güçlendirmeye yardımcı olmak için danışman ve rehber olarak görev yapacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar