Indiana Pacers’ta şok yaşanıyor

NBA’de doğu konferansında 31 galibiyet ve 35 mağlubiyetle dokuzuncu sırada yer alan Indiana Pacers, bitimine iki haftadan az kalan normal sezonda henüz play-off iddiasını kaybetmiş değil. Ancak ne var ki takımda işler hiç de yolunda gitmiyor.

En son Sacramento Kings maçında asistan antrenör Greg Foster ile genç yıldız Goga Bitadze arasında yaşanan tartışmanın ardından sosyal medyada baş antrenör Nate Bjorkgren adeta eleştiri topuna tutulmuştu.

Zira Kings maçından sonra Bleacher Report çatısı altında yazdığı makaleleriyle tanınan Jake Fischer yayımladığı uzun araştırma haberinde çarpıcı detayları kaleme aldı.

Fischer, Nate Bjorkgren’in Nate McMillan sonrası dönem için ortaya atılan 20 adaydan biri olduğunu belirtti. İlk başlarda Mike D’Antoni ile anlaşmaya yakın olan takımın yetkilileri, Kevin Pritchard ve Chad Buchanan, daha sonradan bir Raptors modeli (tıpkı orada NBA yüzüğü kazanan baş antrenör Nick Nurse gibi Nate Bjorkgren de asistan kariyer çizgisinden geliyordu) izlemeye karar verdikleri için Bjorkgren’de karar kıldılar.

Fischer’ın aktardığı habere göre Pacers, Nate Bjorkgren’in mülakatlar sırasındaki tavırlarından ve işin teknik kısmına dair sahip olduğu olağanüstü bilgiden çok etkilendi. Ancak işin garip yanı şu ki, takımdan kimse aday koçun geçmişine, aile hayatına dair araştırma yapmadı. Bu konularda yalnızca 90 saniyelik bir bilgi paylaşan Nate Bjorkgren, sezonun ilk haftalarında takımından övgüler alırken ardından gelen süreçte başta oyuncular olmak üzere birçok Pacers görevlisinden tepki almaya başladı.

Yayımlanan habere göre Nate Bjorkgren, soyunma odasında takımına bağırmayı bir zevk haline getiren, oyuncularına istemedikleri şeyleri zorla yaptırtan ve birçok teknik ekip görevlisiyle asla geçinemeyen bir karakter olarak Pacers franchise’ını şu anki konuma getirdi.

Nate Bjorkgren’in kısa süre içerisinde kovulmasına neredeyse kesin gözüyle bakılırken takımın ön bürosunda da radikal değişikliklerin gerçekleşebileceği tahmin ediliyor.

Önceki İçerikEden bulur…
Sonraki İçerikLille kritik virajda

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar