Lazio Milinkovic-Savic’i satıyor

Yıllardır Avrupa’nın en gözde orta saha oyuncularından biri olarak her transfer döneminde önde gelen kulüplerin transfer listesinde yer alan buna karşın yedi buçuk sezondur Lazio forması giyen Sergej Milinkovic-Savic, bu yaz Roma ekibinden ayrılabilir.

Il Messaggero gazetesinin haberi göre Lazio başkanı Claudio Lotito, senelerdir 120 milyon avro fiyat biçtiği ve bu nedenle de transferi gerçekleşmeyen 27 yaşındaki futbolcu için bu yaz gelecek 80 milyon avroluk teklifi kabul edecek.

Roma ekibinin Maurizio Sarri’nin istediği tarzda futbolcuları transfer edebilmesi için kaynak bulması gerekiyor. Sırp futbolcunun 2024 yazında bitecek sözleşmesini yenilemesi beklenmiyor. Başkan Lotito da Milinkovic-Savic’i transfer bedeli yüksekken elden çıkarmak istiyor. 2015 yazında Genk’ten 12 milyon avroya transfer edilen Sergej Milinkovic-Savic, bu sezon 27 maçta 8 gol atarken 10 da asist yaptı.

Lazio’nun rakiplerini güçlendirmek istememesi nedeniyle Sırp orta saha oyuncusunu İtalya dışından bir kulübe satmayı tercih edeceği ifade ediliyor. Paris Saint-Germain, Manchester United ve Real Madrid’in Sergej Milinkovic-Savic ilgilenmesi bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar