NBA’de taraftar krizi!

NBA’de play-off’ların başlamasıyla birlikte arenalara alınan seyirci sayısında büyük bir artış görülmeye başlandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm yaş gruplarının aşılanmalarının maksimum hızda devam etmesi sonucu alınan bu karar her ne kadar basketbolun güzelliğini sunsa da bir yandan birçok olaya neden oldu.

Washington Wizards ile Philadelphia 76ers arasında oynanan birinci tur ikinci maçında Wizards oyuncusu Russell Westbrook, diz kapağından sakatlandıktan sonra soyunma odasına gitmek zorunda kalmıştı. Yıldız oyun kurucu, soyunma odasına doğru ilerlerken brandaların üzerinden bir taraftar Westbrook’a patlamış mısır kovasını boşalttı. Bunun üzerine adeta küplere binen Westbrook’u güvenlik görevlileri zor sakinleştirdi.

New York Knicks ile Atlanta Hawks arasında oynanan birinci tur ikinci mücadelesinde TD Garden’daki Knicks taraftarları maç boyunca Hawks’ın yıldızı Trae Young aleyhinde birçok uygunsuz tezahürat tutarken işin kopuş noktası maçın sonlarına doğru yaşandı. Zira saha kenarında oturan bir Knicks taraftarı, Trae o bölgeden topu oyunu sokarken oyuncuya tükürdü.

Bir başka taraftar krizi ise Utah Jazz ile Memphis Grzzlies arasında oynanan serinin ikinci maçında yaşandı. Grizzlies’in yıldızı Ja Morant’ın babası Tee Morant, ESPN’e verdiği demeçlerde, “Tamam, maçlarda oyuncular hakkında kötü şeyler söyleyebilirsiniz ancak bazı Jazz taraftarları oğlum, ben ve eşim hakkında ırkçı tezahüratlar yaptılar. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Eşim hakkında cinsiyetçi şeyler de söylediler. Bu sadece ama sadece berbat bir şey… Üzgünüm” dedi.

Tüm bu olayların üzerine Jazz, Knicks ve Wizards yönetimleri sorumlu taraftarları ömür boyu arenadan men ettiler.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar