Klopp mu, Pep mi?

Premier Lig’de haftanın maçında Liverpool, Manchester City ile karşı karşıya. Bu büyük maç saat 19:30’da S Sport ve S Sport+’tan canlı yayınlanacak.

Maç öncesi Jürgen Klopp ile Pep Guardiola arasında silahlar karşılıklı ateşlenmiş vaziyette. Perşembe günü basın toplantısında fitili ateşleyen Klopp; “Hiç ara verme şansımız olmadı, Manchester City COVID-19 nedeniyle 2 hafta boştu. (28 Aralık’ta City’nin Everton ile olan maçı ertelenmişti.) Zor bir sezon, bazı takımlar için bunun küçük bir sorun olduğunu biliyorum fakat sizin de bildiğiniz sebeplerden dolayı, bizim için zor.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Ekim 2018’de Anfield’da oynanan maça da referans veren Klopp; “Evimizde oynadığımız bir maçta Kyle Walker’ın yarı sahayı geçemediğini düşünüyorum, bu oldukça sürprizdi, fakat Mahrez’in son anlardaki penaltısıyla kazanabilecekleri bir maçtı.”

Ertesi gün Klopp’un City’nin 2 hafta boşluğu olduğuna dair açıklamaları kendisine yönetilen Guardiola; “Yanlış hesaplamış. İki ay veya üç ay boştuk. Hayır, 4 ay. 4 ay boştuk. Bu yüzden ligin ilk 4’ündeyiz. Jürgen’in takvime bir daha bakması lazım. COVID-19 geçirdik, bir haftamız vardı ve Stamford Bridge’de 14 oyuncumuzla oynadık, ama belki de yanılıyorum. İki hafta değil de üç veya dört hafta oldu. Pazar günü Jürgen’i gördüğümde “Kaç hafta ya da kaç gün izinliydik?” diye soracağım. Jürgen’in diğerleri gibi genellikle akıl oyunlarına başvuran bir teknik direktör olduğunu düşünmüyordum. Ondan bu yorumu da beklemiyordum.” açıklamalarında bulundu.

Guardiola, Anfield deplasmanına yaptığı dört ziyaretin hiçbirisinden galibiyet çıkartamazken Liverpool ise Aralık 2013’ten bu yana evinde üç kez üst üste maç kaybetmedi. City tüm müsabakalarda çıktığı son 20 maçta yenilgi yüzü görmezken üst üste 14. galibiyetini kovalayacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar