40’ına kadar oynayabilir!

Cristiano Ronaldo, 5 Şubat’ta 36 yaşına girdi. 36. yaş gününü kutladıktan bir gün sonra takımı Juventus’un Roma’yla oynadığı mücadelede açılış golünü attı ve bu sezon oynadığı 24. maçında 23. golünü atmayı başardı.

2018-2019 sezonunu 31 ve geçtiğimiz sezonu 30 golle tamamlayan Portekizli, kariyerinde ise 721 gol-157 asist rakamlarını yakaladı.

Kimilerine göre CR7, artık futbol kariyerinde son evrelere geliyor ve performans açısından geriliyor. Ancak 36’sında yakaladığı 24 maç-23 gollük istatistik onun 40’ına kadar yüksek perdelerden oynayabileceği tezini güçlendiriyor.

Eskiden Juventus formasını giyen Christian Vieri, Stats Perform News’e bu hafta başında verdiği demeçlerde, “Cristiano Ronaldo gibi birine sahipseniz maça daima 1-0 önde başlamış olursunuz. Onun yaşının kaç olduğunun bir önemi yok. İsterse 45 yaşında olsun bir gol atma ihtimali rakip takımı daima kuşkulandıracaktır” dedi.

Fiziksel olarak her geçen dönem ilginç bir şekilde daha da güçlenen ve kondisyonda kalan Ronaldo, 36. yaş gününe dair Instagram’daki paylaşımında, “36 yıl, inanılmaz! Sanki daha dün bu maceram başlamış gibi ama hatıralar ve hikâyeler hep aynı. İlk topum, ilk takımım, ilk golüm… Zaman uçuyor! Madeira’dan Lisbon’a, Lisbon’dan Manchester’a, Manchester’dan Madrid’e, Madrid’den Torino’ya…. Ama daha da önemlisi, tüm kalbimden dünyaya…” ifadelerini kullandı.

Önceki İçerikFransa’da zirve yarışı!
Sonraki İçerikKlopp mu, Pep mi?

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar