Apple futbol yayıncılığına girdi

Apple TV’nin önümüzdeki seneden itibaren 10 yıl boyunca ABD Futbol Ligi’nin (MLS) bütün maçlarını yayınlayacağı açıklandı. Financial Times’ın konuya yakın kaynaklara dayanarak verdiği habere göre, yayın hakları anlaşmasının 2 milyar 500 milyon dolar değerinde olduğu ifade ediliyor.

Apple ve MLS ise anlaşmanın değeri konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. ABD’li futbolseverler 2023’ten 2032’ye kadar tüm MLS ve Lig Kupası maçlarını Apple TV’den izleyebilecek. Sezonluk bilet sahibi olan taraftarlar Apple’ın hizmetine ücretsiz olarak erişebilecek. Bazı MLS ve Lig Kupası karşılaşmaları da Apple TV+ abonelerine ücretsiz olarak sunulacak.

Apple TV’den yayınlanacak tüm maçlar İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca dil seçeneğine de sahip olacak. Kanada takımlarının maçlarında da Fransızca dil seçeneği yer alacak.

Halihazırda ABD’de de 2015’ten bu yana MLS, ESPN ve Fox ile birlikte Univision’da da İspanyolca olarak yayınlanıyor. Bu sezon sonunda sona erecek mevcut anlaşmada ESPN, Fox ve Univision yıllık 90 milyon dolar ödüyor.

Apple, geçen mart ayında, gelecek aydan itibaren MLB’nin cuma akşamı maç yayınlarının hakkını alarak spor yayıncılığına ilk adımını atmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar