Katar’da seribaşları belirlendi

2022 FIFA Dünya Kupası’na katılacak 32 takımdan 27’si belli oldu. 27 takımda 25’i son iki dünya kupasından en az birinde mücadele etti. Ev sahibi Katar ilk kez turnuvada mücadele edecek. Kanada ise 36 yıl sonra ikinci kez bir dünya kupasında yer alacak.

Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nda yer alan ülkelerden yedisi bu seneki Dünya Kupası’nda mücadele edemeyecek. İsveç, Rusya, İzlanda, Panama, Nijerya, Mısır ve Kolombiya, 2018’deki turnuvada yer alan fakat Katar vizesi alamayan takımlar oldu.

Dünya Kupası’nda mücadele edecek 27 takımın belirlenmesinin ardından kura çekiminde seribaşı olacak sekiz ülke kesinlik kazandı. Ev sahibi Katar’ın yanı sıra Arjantin, Belçika, Brezilya, Fransa, İngiltere, İspanya ve Portekiz, 2018 Dünya Kupası kura çekimine seribaşı olarak katılacak.

Bu gece oynanacak maçlarla birlikte Orta ve Kuzey Amerika (CONCACAF) elemelerinde Kanada’nın ardından Dünya Kupası vizesi alacak iki takım ve Okyanusya temsilcisiyle playoff oynayacak ekip de belli olacak. Haziran ayındaki playoff maçlarının ardından Katar’da mücadele edecek son üç ülke de kesinlik kazanacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar